Arktyczne zimno zaczyna napływać do Polski

x-news / Agencja TVN  |   Meteo  |   4 października 2019 07:12

Już jest chłodno, a zrobi się jeszcze zimniej. W weekend w powiecie oświęcimskim temperatura w nocy może spaść poniżej zera stopni Celsjusza.

Dlaczego zrobi się zimno?

Nad Rosją znajduje się niż, a po drugiej stronie kontynentu – tam, gdzie jest Wielka Brytania i Irlandia znajduje się wyż. Te dwa ośrodki ciśnienia będą tak współgrać ze sobą, że sprowadzą do nas duże zimno i arktyczne powietrze. W wyżu powietrze obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast wokół niżu odwrotnie. Taki właśnie układ dwóch ośrodków ciśnienia spowoduje, że napłynie do Polski zimne powietrze z północy.

Zimny weekend

To arktyczne zimno zaczyna napływać do Polski. Objawiać się to będzie przede wszystkim spadkiem temperatury, który nastąpi w czasie tego weekendu.

W weekend w Małopolsce będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 12 stopni Celsjusza, z zachodu powije słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie około południa dojdzie do 987 hPa.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa