Zrzuty wody ze zbiornika w Porąbce w normie

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   23 maja 2019 20:56

Jednak nie będzie zwiększonego zrzutu wody ze zbiornika Czaniec. Dzięki temu poziom wody w Sole nie powinien się drastycznie zwiększyć.

Przez zaporę w Porąbce do Soły wpływa w każdej sekundzie około 220 metrów sześciennych wody. To stan utrzymywany od wielu godzin. Pozwala na przepływ wody, nie powodując jednocześnie zagrożenia powodziowego wzdłuż koryta rzeki.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie chce odbudować rezerwę przeciwpowodziową w czanieckim akwenie, dlatego też nie ma w planie większych zrzutów, a taka informacja pojawiła się dzisiaj po południu.

Sytuacja jest jednak dynamiczna i zależy od pogody, a konkretnie od opadów deszczu. Obecnie, czyli na godzinę 21, jeśli chodzi o poziomy wody w rzekach i potokach, tendencja jest malejąca.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa