Znowu kraksa przez brak ostrożności – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 czerwca 2019 13:00

Wystarczy chwilowy brak ostrożności i kraksa gotowa. Rankiem poważnych obrażeń ciała doznała piesza. Teraz – szczęśliwie – ucierpiały tylko samochody.

Do kolizji drogowej w Brzezince doszło niespełna 2,5 godziny od chełmeckiego wypadku na przejściu dla pieszych. 69-letni kierowca wyjeżdżał volkswagenem passatem z podporządkowanej ulicy Brzozowej. Nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu – ulicą Ofiar Faszyzmu – fiatowi doblo, prowadzonemu przez 60-latka z powiatu bielskiego.

„W wyniku uderzenia bocznego fiat przemieścił się do przydrożnego rowu, a jego drzwi boczne wbiły się w osłonę chłodnicy volkswagena. Pomimo poważnego uszkodzenia pojazdów, żaden z kierowców nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apele o ostrożność na drogach powtarzają, jak mantrę. Zwłaszcza przed przejściami dla pieszych, ale też w każdej innej sytuacji. Warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, nawet gdy mamy pierwszeństwo przejazdu czy przejścia.

„Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego” – dodaje policjantka.

Zobacz również:

Potrącił małżonków i zasłabł

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa