Znęcał się nad matką. Prokurator wyrzucił go z domu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 lipca 2021 13:40

40-letni oświęcimianin od kilku miesięcy znęcał się nad swoją 66-letnią matką. Prokurator wydał mu nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Kobieta zgłosiła policji, że syn stosuje wobec niej przemoc. 40-latek będąc często pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywał matkę i groził jej, a także wymuszał pieniądze.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Pojechali do wskazanego mieszkania, jednak nie zastali mężczyzny na miejscu. Rozpoczęli wiec poszukiwania na ulicach Oświęcimia. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali agresora i umieścili go w policyjnej celi.

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z matką oraz dozór policyjny.

Za przestępstwo znęcania w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

„Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu podejrzany w asyście policjantów pojechał do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste, po czym opuścił mieszkanie. Został poinformowany przez policjantów o miejscach, w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

40-latkowi z Oświęcimia grozi kara do pięciu lat więzienia.

Nie czekaj. Przerwij przemoc

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy, w tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji m.in. powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej, należy tylko zacząć działać.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną? Uzyskasz wsparcie i pomoc

Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139.Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: – telefon stacjonarny 33 476 01 03; – telefon komórkowy 510 74 573; – adres E-mail: wsparcie@akcja.pl

Jesteś sprawcą przemocy? Weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie

W każdej chwili sprawca przemocy może zmienić swoje życie. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem agresywnego zachowania.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .