Znalazł granat w czasie budowy domu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 kwietnia 2021 13:01

Właściciel prywatnej posesji w Bielanach podczas prac ziemnych znalazł na swojej działce granat. Znalezisko zabrali dzisiaj krakowscy saperzy.

Granat mieszkaniec Bielan znalazł podczas prac ziemnych, związanych z budową domu. Na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik. Stwierdził, że to niebezpieczna „pamiątka” z czasów II wojny światowej.

Granat ręczny mógł jednak stanowić zagrożenie, więc policjanci powiadomili saperów. Do ich przyjazdu teren przez zabezpieczali mundurowi z Komisariatu Policji w Kętach.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przez całą dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono granat ręczny. Niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej zabrali dzisiaj przed południem krakowscy saperzy w celu neutralizacji.

„W pobliżu miejsca odnalezienia granatu nie znajdowały się inne posesje, więc nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców. Natomiast miejsce zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych poprzez wystawienie posterunku” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .