Znalazł amunicję, prawdopodobnie sprzed 70 lat

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   21 czerwca 2018

Mieszkaniec Brzeszcz podczas porządków znalazł na strychu amunicję pochodzącą prawdopodobnie z lat pięćdziesiątych XX wieku.

37-latek sprzątając strych domu po zmarłych rodzicach natrafił na dość nietypowe pudełko, w którym były naboje. Przyniósł je do komisariatu w Brzeszczach.

“Policjanci ustalają rodzaj i pochodzenie 184 nabojów kalibru 5,5 milimetra, znajdujących się w tekturowych pudełkach, którą wczoraj wieczorem przyniósł do komisariatu 39-letek” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej komendy policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję, która trafi do biegłego z zakresu badania broni i balistyki. Ze wstępnych oględzin wynika, że naboje mogą pochodzić z lat 50.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa