Żłobek i przedszkole dla 200 dzieciaków na osiedlu Stare Stawy – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 września 2020 12:23

Na osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu powstanie żłobek i przedszkole dla 200 dzieci. Pierwsze skorzystają z kompleksu oświatowego na początku 2023 roku.

Obiekt, który stanie przy ulicy Ceglanej, zapewni opiekę oraz edukację 96 dzieciom do trzech lat i stu przedszkolakom. Budowa zgodnie z planem ma się zacząć w przyszłym roku, a zakończyć w grudniu 2022 roku.

Miasto, które jest inwestorem, musiało dokonać zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt kompleksu wraz z pozwoleniem na budowę jest już gotowy.

„Coraz więcej młodych mam chce wrócić do pracy i szuka opieki dla swojej pociechy. Możliwości miejskiego żłobka przy ulicy Czecha są ograniczone, co roku jest kolejka oczekujących na liście rezerwowej, dlatego nasza inwestycja jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Osiedle Stare Stawy w Oświęcimiu rozwija się najszybciej. Przybywa domów i bloków. Do mieszkań wprowadzają się młodzi ludzie, którzy już mają lub wkrótce będą mieli potomstwo.

„W piętrowym budynku obok przestronnych sal do zabawy i wypoczynku zaprojektowano odrębne kuchnie dla maluchów i przedszkolaków, jadalnie, szatnie oraz zaplecze sanitarne dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Żłobek i przedszkole będą miały odrębne wejścia. W budynku znajdą się pomieszczenia administracyjne. Nowa placówka oświatowa będzie miała zaplecze rekreacyjne wraz z ogrodem oraz parking. Obiekt będzie ciekawy architektonicznie” – wylicza Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Budowa obiektu, w którym projektant zaplanował rozwiązania dla dzieci niepełnosprawnych, będzie kosztowała 12,7 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie w wysokości 75 procent wartości zadania z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Mam nadzieję, że nasza inwestycja będzie miała akceptację wojewody oraz strony rządowej i uda się nam pozyskać te pieniądze. Rząd niejednokrotnie deklarował przecież, że projekty związane z polityką prorodzinną, aktywizujące młodych rodziców są jak najbardziej wspierane” – komentuje prezydent Chwierut.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa