Zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 października 2021 13:43

300 tysięcy papierosów i prawie pół tony krajanki tytoniowej znaleźli policjanci w Oświęcimiu i kilku okolicznych miejscowościach.


Kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, weszli w miniony wtorek do domów, garaży i piwnic, gdzie znaleźli tytoniową kontrabandę bez polskich znaków akcyzy. Papierosy  i krajanka tytoniowa były nie tylko w pomieszczeniach, ale też w samochodach.

W posesji wynajmowanej przez przestępców kryminalni znaleźli też maszynę do foliowania kartonów z papierosami i pudełka ze znakami towarowymi znanych marek.

 

 


Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn – 55-latka bez stałego miejsca zamieszkania oraz dwóch mieszkańców Oświęcimia w wieku 41 i 61 lat. Zabezpieczyli też dwa samochody na poczet przyszłej kary.

Podejrzani usłyszeli zarzut nielegalnego posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi im kara do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

 

 

„Sprawa jest rozwojowa, wiec lista zarzutów będzie większa. Policjanci sprawdzają teraz od kiedy podejrzani trudnili się nielegalną działalnością, gdzie trafiał wyprodukowany towar oraz kto i jakie dochody mógł uzyskać w wyniku nielegalnej sprzedaży – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Gdyby kontrabanda przejęta przez policjantów trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie milion złotych.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .