Zielone światło dla prezydenta w sprawie ulicy Fika

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 sierpnia 2018

13 radnych Rady Miasta Oświęcim jednogłośnie przyjęło jedyną procedowaną tego dnia uchwałę, dotyczącą Ignacego Fika, jako patrona jednej z ulic.

Uchwała dotyczy upoważnienia prezydenta do wniesienia skargi na zastępcze zarządzenie wojewody małopolskiego. Dokument organu rządowego nakazywał zmianę patrona ulicy w Starym Mieście w Oświęcimiu z Ignacego Fika na Tadeusza Arciszewskiego.

Takiej zmianie sprzeciwia się zarówno samorząd Oświęcimia, jak i Rada Osiedla Stare Miasto oraz mieszkańcy z bloków przy tejże ulicy. Dlatego też 13 obecnych na sesji radnych zdecydowało, by to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zdecydował, czy zmiana patrona ulicy powinna nastąpić, czy też nie.

O sprawie pisaliśmy w artykule: „Chcą nadal mieszkać na ulicy Fika”.

W głosowaniu nie uczestniczyli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy całkowicie zbojkotowali sesję nadzwyczajną.

 

Radni obecni na nadzwyczajnej sesji zagłosowali jednogłośnie. Fot. Paweł Wodniak

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa