Zgłoś swój projekt do „Wydarzenia historycznego roku 2020”

Yuliia Kutepova  |   Edukacja,Fakty  |   6 maja 2021 11:03

Rozpoczął się pierwszy pierwszy etap 14. edycji konkursu „Wydarzenie historyczne roku 2020”. Chętni mogą zgłaszać projekty zrealizowane w poprzednim roku.

Plebiscyt zorganizowało Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Głównym celem konkursu jest uhonorowanie twórców, organizatorów i inicjatorów najciekawszych wydarzeń historycznych z poprzedniego roku, promujących kulturę polską w kraju i zagranicą.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i organizacje, instytucje oraz ośrodki kultury. W pierwszym etapie plebiscytu uczestnicy zgłaszają projekt w trzech kategoriach: wydarzenie, wystawa i edukacja. Warto pamiętać, że każdy może zgłosić maksymalnie jeden projekt w każdej kategorii.

Zgłoszeń należy dokonywać do końca maja. Wszystkie informacje, regulamin konkursu, opis kategorii oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu.

W drugim etapie konkursu, który odbędzie się od 1 lipca do 31 sierpnia, lista piętnastu laureatów, wybranych przez jurorów, zostanie umieszczona na stronie internetowej plebiscytu. Poprzez nią internauci mogą zagłosować na swoich faworytów.

Co roku plebiscyt kończy się uroczystą galą, na której odbywa się wręczenie dyplomów i statuetek, których autorem jest wybitny rzeźbiarz Maciej Zychowicz. Od początku istnienia konkursu jego uczestnicy zgłosili około tysiąc przedsięwzięć, a ponad 50 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .