Zgłoś się do konkursu – IX Biennale Plakatu

Jola Wodniak  |   Fakty,Konkursy  |   19 kwietnia 2022 09:25

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza artystów do udziału w konkursie „IX Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego” organizowanym pod hasłem „Twórczo dla praw człowieka”.

Plakaty w wersji elektronicznej można nadsyłać do  20 czerwca 2022 roku

Plakaty zakwalifikowane do Biennale będą prezentowane na wystawie głównej w MDSM w Oświęcimiu jesienią 2022 r., a także na wystawach w kraju i za granicą.

„Wystawy poprzednich edycji Biennale prezentowaliśmy m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli i dwukrotnie w Strasburgu, a także w Dusseldorfie, Erfurcie, Wolfsburgu, Dachau, Bukareszcie i Polsce: w Katowicach, Szczecinie, Opolu, Bielsku-Białej, Kielcach, Cieszynie, Jaworznie, Wałbrzychu (Zamek Książ), Warszawie, Wrocławiu oraz wielokrotnie w Krakowie” – informują organizatorzy konkursu.

W IX edycji konkursu mogą wziąć udział profesjonalni artyści plastycy, absolwenci akademii sztuk pięknych i wyższych szkół plastycznych oraz studenci ostatniego roku tychże uczelni, którzy zastosują się do niniejszego regulaminu.

Cyfrowe wersje plakatów (jpg, tiff, pdf) przygotowane do druku w formacie 100×70 cm o odpowiedniej rozdzielczości oraz czytelnie wypełnioną kartę uczestnictwa należy przesłać do 20 czerwca 2022 r. (jest to ostateczna data wpływu prac do MDSM) na adres mailowy info@mdsm.pl lub nadesłać cyfrowe wersje plakatów wraz z kartą uczestnictwa zapisane na nośniku cyfrowym na adres: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim, Polska z dopiskiem „IX Biennale Plakatu”.

Dodatkowe informacje i pytania można kierować na adres elektroniczny info@mdsm.pl w języku polskim, niemieckim lub angielskim.

Każdy autor może nadesłać maksymalnie trzy plakaty
Nagrody

Nagroda główna – Grand Prix 5 000 zł
Druga nagroda – 3 000 zł
Trzecia nagroda – 2 000 zł

Organizatorzy przewiduje przyznanie nagród fundowanych, a pula nagród może zostać powiększona. Nagrody oraz honorowe wyróżnienia zostaną przyznane przez międzynarodowe jury.

Do pobrania:

regulamin

karta uczestnictwa

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .