Zebrali ponad cztery tysiące – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   16 lutego 2016

Było pięknie i dobroczynnie – tak podsumowują Charytatywne Walentynki w Kętach organizatorzy. Podczas niedzielnej imprezy zebrano 4 232,84 złotych, dzięki którym niepełnosprawne dzieci skorzystają z hipoterapii i arteterapii.

– Happening odbył się pod hasłem „Kocham Pomagam” ponieważ wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przeznaczone na hipoterapię i arteterapię niepełnosprawnych dzieci – relacjonuje Beata Bohn z Fundacji Kukuryku. Kęczanie, którzy zaangażowali się w ten dzień w pomoc dzieciakom dali dowód, że są ludźmi o wielkich sercach i dużej dawce empatii. Wspólnie udało nam się zebrać na nasz szczytny cel kwotę 4 232,84 zł. Co oznacza wiele godzin rehabilitacji i radości podopiecznych Fundacji Kukuryku.

Oprócz  walentynkowych upominków było stanowisko Hipoterapii Aura, gdzie można było podziwiać Dorotkę – konia terapeutę. Dzieci chętnie karmiły konia, bawiły się z nim, a rodzice zapoznali się z tą formą rehabilitacji.

– Dla miłośników jednośladów nie lada gratką były prezentowane przez Klub motocyklowy „Riders On The Storm” zabytkowe motocykle i rowery – dodaje Beata Bohn.

Ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kęt przygotowali pokaz pierwszej pomocy, gdzie każdy może zapoznać się i nabyć praktycznych umiejętności ratowania ludzkiego życia. Na środku rynku czekała również fotobudka z romantyczną ławeczką dla zakochanych.

O godzinie 15 uczestnicy walentynek utworzyli na płycie rynku w Kętach wielkie serce i pokazać światu, że kochać to znaczy pomagać.

 

Fot. Fundacja Kukuryku

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa