Zdrowie psychiczne – poważny problem XXI wieku – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   24 października 2021 14:57

W ramach międzynarodowego dnia zdrowia psychicznego w oświęcimskiej książnicy odbyła się konferencja psychiatryczna.

Głównym organizatorem kilkugodzinnego spotkania naukowego była grupa nieformalna PrzytulJA, która podjęła już starania, by stać się fundacją.

O kwestiach zdrowia psychicznego  Fakty Oświęcim rozmawiały z Anną Skowronek, lekarzem kierującym dziennym oddziałem psychiatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

 

Konferencji towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością, warsztaty i występ Antoniny Nagi.

Grupa PrzytulJA 

To grupa składająca się z osób, którym leży na sercu poprawa opieki nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. 

„W naszych działaniach chcemy wspierać, edukować, leczyć, zapobiegać zaburzeniom zdrowia psychicznego, łączyć to co piękne z tym co ważne, inspirować siebie nawzajem i inspirować innych” – informują członkowie gruypy.

Nazwa nawiązuje do polnej rośliny zielnej – Przytulii właściwej (Galium verum). Żółty kolor kwiatu kojarzy się nam z nadzieją, energią oraz z żółtą wstążką, która jest w Polsce symbolem solidarności z osobami chorującymi psychicznie.

 

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

Fot. eFO

 

Fundusze na organizację wydarzenia, któremu patronowały Fakty Oświęcim pochodzą z Lokalnego Programu Grantowego Małopolska Lokalnie Powiat Oświęcimski Edycja 2021. Partnerami byli: Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, miasto Oświęcim i powiat oświęcimski.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .