Zdewastowane banery wyborcze, czyli nieuczciwa kampania – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   11 października 2018 15:21

Ktoś zdewastował banery wyborcze Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Obywatelsko Samorządowa KOS2108. Sprawa trafiła już na policję.

Otrzymaliśmy jednak informację, że to nie jedyne szkody wyrządzone, przez osoby prowadzące nieuczciwą, ale i nielegalną antykampanię wyborczą. Nieznany sprawca zniszczył farbą w sprayu baner Edyty Bogusz z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydatka na wójta gminy Oświęcim widnieje wraz z Beatą Szydło.

W sprawie zniszczenia banerów otrzymaliśmy od KWW KOS2018 oświadczenie. Jak zawsze w takich przypadkach zachowujemy oryginalną pisownię.

Oświadczenie

„Działając w imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Obywatelsko Samorządowa KOS – 2108 zdecydowanie protestujemy przeciwko nieuczciwym działaniom w trakcie trwania obecnej kampanii.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy poinformowani o dewastacji naszych materiałów wyborczych znajdujących się na prywatnej posesji w okolicach ulicy Orląt Lwowskich w Oświęcimiu.

Uważamy, iż wybory samorządowe są solą demokracji, a poprzedzająca ją kampania winna być areną wymiany poglądów, prezentacją programów dla miast, gmin czy też powiatów, polem dyskusji a nie polem walki.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bywają różne sytuacje w trakcie kampanii wyborczej, jednak czym innym jest klejenie plakatów jeden na drugi,
czym innym dopuszczanie się aktów wandalizmu i naruszanie własności prywatnej jak na załączonych zdjęciach.

W tym miejscu apelujemy do wszystkich Komitetów biorących udział
w wyborach na terenie naszego miasta o potępienie tego typu zachowani i wyrażenie braku akceptacji dla sprawców!

Jednocześnie informujemy, że przedmiotowe zdarzenie zgłoszone zostanie
w dniu dzisiejszym do Policji.

Z wyrazami szacunku

Zbigniew Wrona, Pełnomocnik Wyborczy KWW Koalicja Obywatelsko Samorządowa KOS 2018”

W chwili, gdy publikowaliśmy tę informację (godz. 15.15) sprawa trafiła już na policję.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa