Zderzył się z dwoma tirami i uciekł do lasu – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 września 2021 16:00

Spowodował kolizję. Był po narkotykach. Nie miał prawa jazdy. Ukrywał się, bo poszukiwała go prokuratura. I to wszystko jeden człowiek.

Wczoraj około godziny 15.30 na granicy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego kierowca osobowego bmw zderzył się z dwoma ciężarówkami. Osobówkę prowadził 46-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna na ulicy Krakowskiej w Bobrku wyprzedzał dafa z naczepą, ignorując fakt, że z naprzeciwka zbliża się volvo z naczepą.

„Bmw najpierw bocznie zderzyło się z volvo, następnie z dafem, po czym wylądowało w przydrożnym rowie” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kierowca bmw o własnych siłach wysiadł z samochodu i po chwili zniknął w lesie.

Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe z dwóch sąsiadujących z sobą powiatów. Policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny w lesie. Odnaleźli go po kilkudziesięciu minutach na obszarze Gromca. Kierowca nie miał poważniejszych obrażeń ciała.

„Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie 46-latka. Był on natomiast pod wpływem mieszkanki narkotyków – amfetaminy, metamfetaminy i opiatów” – relacjonuje policjantka.

Jednocześnie okazało się, że mężczyzna nie posiada aktualnie uprawnień do kierowania, które utracił jakiś czas temu. Ponadto wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu i dlatego przez ostatni czas ukrywał się w Niemczech.

46-latek trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i nawiązka na Fundusz Sprawiedliwości. Ucieczka z miejsca kolizji będzie skutkować grzywną do pięciu tysięcy złotych.

Ponadto mężczyzna będzie musiał za naprawę rozbitych samochodów zapłacić z własnej kieszeni. Firmy ubezpieczeniowe dokonają bowiem regresu wypłaconych odszkodowań, gdyż sprawca był pod wpływem środków odurzających i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .