Zbudują żłobek za ponad dwa miliony

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 marca 2018

Gmina Chełmek jest jedynym samorządem w powiecie oświęcimskim, który otrzymał dotację na budowę żłobka w ramach programu „Maluch+”.

„Wsłuchując się w głosy młodych rodziców przygotowaliśmy projekt budowy żłobka w kompleksie szkolno-przedszkolnym przy ulicy Brzozowej w Chełmku” – mówi Andrzej Saternus, burmistrz gminy.

Stworzenie żłobka na 48 maluchów w wieku do trzech lat będzie kosztować ponad dwa miliony złotych. Dotacja z programu „Maluch+” wyniesie 978 tys. 243 zł. Włodarz gminy otrzymał właśnie w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie promesę na dofinansowanie.

„Nasz projekt został wysoko oceniony, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród zaledwie 14 gmin, które otrzymały dofinansowanie do budowy tego obiektu. Obecnie jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu. Zgodnie z planem najmłodsi mieszkańcy naszej gminy nową placówkę po raz pierwszy odwiedzą jesienią tego roku” – zapewnia burmistrz Saternus.

„Fakt ten cieszy podwójnie, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas umożliwienie młodym rodzicom, szczególnie tym, którzy nie posiadają możliwości własnego zapewnienia opieki nad swoimi pociechami, spokojnego powrotu do pracy” – dodaje włodarz gminy Chełmek.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa