Zbiórka roślin w Światowy Dzień Ziemi

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   20 kwietnia 2021 10:38

W przypadającym na czwartek Światowym Dniu Ziemi stowarzyszenie Pozytywni organizuje w Oświęcimiu zbiórkę roślin.

W godzinach od 16.30 do 17.30 na parkingu przy Oświęcimskim Centrum Kultury Pozytywni będą zbierać od mieszkańców rośliny doniczkowe, sadzonki, odszczepki, doniczki.

„Zaopiekujemy się tymi darami, a następnie wystawimy je na aukcje charytatywne, które są jednym ze źródeł pomocy dla naszych podopiecznych” – zachęca do udziału w akcji Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

Rośliny doniczkowe to zieloni przyjaciele oczyszczający powietrze w mieszkaniach. Jak zapewniają Pozytywni nie trzeba wyrzucać nawet zmizerowanej paproci. Na pewno znajdzie się ktoś, kto potrafi się nią zaopiekować, a dodatkowo wrzuci datek do skarbonki chorego dziecka.

W grupie darczyńców jest ponad trzy tysiące osób, każdy może do niej dołączyć na Facebooku

 

 

Pozytywni, którzy będą czekać na swoich darczyńców przed OCK proszą by wszystkie osoby, które przybędą, przestrzegały reżimu sanitarnego, a przede wszystkim zasłaniały usta i nos i zachowywały dystans.

„Tego dnia będzie można oddać nam plastikowe nakrętki i zużyte baterie” – dodaje Sławomir Momot ze stowarzyszenia Pozytywni, który koordynuje akcję Nakręćmy się Pozytywnie.

Niedawno stowarzyszenie ustawiło kolejne oktagony – pojemniki na nakrętki. Poniżej filmy z realizacji:

Oświęcim:

 

Chełmek:

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .