Zbiórka funduszy na pomoc Ukraińcom

Redakcja eFO  |   Fakty  |   2 marca 2022 09:38

Trwa bandycka agresja Rosji na Ukrainę. Uchodźcy wojenni przyjeżdżają także do powiatu oświęcimskiego. Dary to nie wszystko. Potrzebne są też pieniądze.

Mieszkańcy od piątkowego popołudnia słali do Faktów Oświęcim pytania, gdzie można przynosić dary dla Ukraińców, pozostających jeszcze w swoim kraju, oraz uchodźców masowo przekraczających granice.

Dlatego też stworzyliśmy w Faktach Oświęcim grupę „Powiat oświęcimski: Pomoc dla Ukrainy – transport, dary, noclegi” na Facebooku i koordynowaliśmy działania pomocowe osób prywatnych. Poprosiliśmy o udostępnienie pomieszczeń w instytucjach, do których można było i wciąż można przynosić dary.

Wiemy już jednak, czego brakuje. Te przedmioty trzeba będzie kupić. Dla konkretnych uchodźców.

Dlatego też Fakty Oświęcim zdecydowały się założyć zbiórkę pieniędzy, które w całości posłużą pomocy uchodźcom z Ukrainy – przede wszystkim kobietom i dzieciom.

Każdego, kto zechce wspomóc naszą zbiórkę, zapraszamy na portal pomagam.pl. Rozliczymy się z każdej złotówki.

Jeśli masz ochotę – wesprzyj zbiórkę

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .