Zbigniew Starzec z nowymi obowiązkami

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 września 2020 13:30

Wicewojewoda Zbigniew Starzec, były starosta oświęcimski, objął nowe obowiązki w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Poinformował o tym na Facebooku.

Mieszkający w Oświęcimiu były samorządowiec objął urząd wicewojewody jesienią 2018 roku, po tym, jak w wyborach na stanowisko prezydenta Oświęcimia pokonał go Janusz Chwierut. Starzec, od lat działający w Prawie i Sprawiedliwości, został wówczas zastępcą ówczesnego wojewody Piotra Ćwika.

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki odwołał Ćwika z urzędu i zastąpił go Łukaszem Kmitą, 35-letnim działaczem PiS z Olkusza.

Dzisiaj przed godziną 13 Zbigniew Starzec poinformował na Facebooku o nowych obowiązkach w urzędzie wojewódzkim w Krakowie.

„Zmienia się mój zakres obowiązków. Obejmuję nadzór nad wydziałami zdrowia, polityki społecznej i infrastruktury. Dziękuję panu wojewodzie za zaufanie, mając nadzieję, że sprostam wyzwaniom” – pisze Zbigniew Starzec.

Wicewojewoda małopolski prosi też odbiorców swojego wpisu, by dbali o siebie, swoich najbliższych, sąsiadów i kolegów z pracy. Zapewnia, że nieraz wystarczą zwykła rozmowa, niewielki gest, czy drobny uczynek.

„Proszę również o przestrzeganie zasad sanitarnych, w każdym momencie, w każdej sytuacji. Często o nich słyszymy, ale nie zawsze je stosujemy, warto o nich przypominać. Pamiętajcie, „d-d-m”, dystans-dezynfekcja-maseczka” – przypomina Zbigniew Starzec, kończąc wpis życzeniami zdrowia dla wszystkich.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .