Zatrzymał się na drzewie. Kierowały nim promile

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 lutego 2018

23-letni kierowca zatrzymał się na drzewie. Okazało się, że kierowały nim promile. Ponadto nie miał prawa jazdy, bo odebrał mu je sąd.

Policjanci z Chełmka patrolowali nocą ulice miasta. Na ulicy Brzozowej dostrzegli samochód, który chwilę wcześniej uderzył w drzewo. Mundurowi natychmiast podjechali do rozbitego volkswagena. W środku był jedynie kierowca. Czuć było od niego wyraźną woń alkoholu.

Funkcjonariusze przystąpili do udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni zabrali kierowcę volkswagena – 23-letniego chełmkowianina – do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Badania lekarskie na szpitalnym oddziale ratunkowym wykazały, że młody mężczyzna doznał niegroźnych, ogólnych obrażeń ciała. Natomiast badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że 23-latek jest pijany. Urządzenie pokazało 2,55 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto okazało się, że nazwisko kierowcy widnieje już w policyjnej bazie danych. Kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie zatem nie za jedno, a za dwa przestępstwa.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i kolejny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obligatoryjnie nakaże zapłatę nawiązki na rzecz ofiar wypadków drogowych.

Z kolei za złamanie sądowego zakazu sprawca, jeśli będzie winny, może pójść do więzienia nawet na pięć lat.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa