Zatrzymał pijanego kierowcę

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 marca 2020 11:55

28-letni mieszkaniec Nowej Wsi zatrzymał pijanego kierowcę. 65-letni mężczyzna z Bielan wsiadł za kierownicę, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15 na ulicy św. Floriana w Nowej Wsi. 28-latek jechał za fiatem seicento, wykonującym dziwne manewry. Uznał, że kierowca może być pijany. Powiadomił policję i pojechał za nim.

Seicento wjechało na sklepowy parking. Wówczas młody człowiek swoim samochodem zablokował mu drogę ewentualnej ucieczki. Po chwili na miejscu byli policjanci z kęckiego komisariatu. U 65-letniego kierowcy fiata stwierdzili 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy grożą teraz konsekwencje karne i finansowe.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

„Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 28-latek, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę” – aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa