Zatrucie tlenkiem węgla w Bulowicach. Trzy osoby w szpitalu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 stycznia 2022 14:19

Tlenek węgla zaatakował w domu jednorodzinnym w Bulowicach. Do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu ratownicy medyczni przewieźli trzy osoby.

Bulowiczanka wraz z dziewięcioletnią córką odwiedziła w niedzielę przed południem swoją 40-letnią kuzynkę i jej 18-letnią córkę. Podczas spotkania 40-latka i 18-latka nagle zasłabły. Wówczas kobieta otworzyła okna i wezwała służby ratunkowe.

Ratownicy z pogotowia ratunkowego stwierdziły obawy zatrucia tlenkiem węgla u 40-latki, jej 82-letniego ojca i córki. Zdecydowali o przewiezieniu całej trójki do szpitala.

„Strażacy dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach. W kotłowni wyniosło ono ponad 600ppm. W innych pomieszczeniach pomiar również wykazał tlenek węgla, jednakże już w niższym stężeniu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Stężenie tlenku węgla dopuszczalne przez Światową Organizację zdrowia wynosi 35 ppm (ppm – liczba części na milion). Dolegliwości związane z zatruciem człowiek zaczyna odczuwać przy wartości zbliżonej do 200 ppm.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .