Zatorscy policjanci zatrzymali „niezłego ptaszka” – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 grudnia 2018 12:53

Po pościgu samochodowym i pieszym zatorscy policjanci zatrzymali „niezłego ptaszka”. Oszust ma sporo na sumieniu, choć liczy sobie dopiero 22 lata.

O zdarzeniu pisaliśmy wstępnie w materiale „Pościg w Przeciszowie. Kierowca był poszukiwany”. Wtedy policja jedynie potwierdzała, że doszło do takiego incydentu, jednak ze względu na dobro dochodzenia nie udzielała szczegółowych informacji. Dzisiaj wiemy już więcej.

22-letni mieszkaniec przyszedł do wypożyczalni samochodów w Oświęcimiu. Pokazując dowód osobisty i prawo jazdy wypożyczył pick-up’a mitsubishi. Gdy odjechał, pracownikom wypożyczalni zapaliła się czerwona lampka. Ich podejrzenie wzbudziło nerwowe zachowanie młodego klienta.

Mężczyźni zadzwonili na policję, sugerując, że wypożyczalnia mogła paść ofiarą oszusta. Oficer dyżurny policji o tych podejrzeniach powiadomił wszystkie patrole w powiecie oświęcimskim.

Opisany samochód dostrzegli na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Dali kierowcy znak do zatrzymania, a gdy nie zareagował, włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli w pościg.

„Po chwili kierowca mitsubishi skręcił w jedną z bocznych uliczek, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po kolizji kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci szybko go zatrzymali i obezwładnili. W mitsubishi znaleźli pistolet hukowy i kilka sztuk amunicji oraz skradzione dokumenty, którymi 22-letni oszust z Warszawy posłużył się, wypożyczając samochód w Oświęcimiu.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut dokonania oszustwa przy wypożyczeniu samochodu. Ponadto dochodzeniowy policyjni ustalili, że zatrzymany był już karany za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne i jest poszukiwany listem gończym za podobne czyny. Brak uprawnień do prowadzenia samochodu wobec powyższych był najmniejszym wykroczeniem.

22-latek wprost z celi w oświęcimskiej komendzie trafił do jednego z zakładów karnych.

„Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna dokonywał podobnych przestępstw na terenie Warszawy” – zapewnia Małgorzata Jurecka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa