Zasnął za kierownicą. Uszkodził kręgosłup

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 listopada 2021 16:51

20-latek z powiatu wadowickiego rozbił się samochodem w Bulowicach. Młody mężczyzna trafił do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Kierowca jechał ulicą Jana Kantego. Nagle jego audi zjechało z drogi i uderzyło w betonowy mostek. Na miejsce wypadku zjechały służby ratunkowe.

Ratownicy medyczni przewieźli rannego 20-latka do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego uraz kręgosłupa i potłuczenia.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki ustalili, że kierowca zasnął, bądź zasłabł za kierownicą i dlatego stracił panowanie nad samochodem.

„Zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy, będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego nie można lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć” – komentuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .