Zasnął za kierownicą przez zażyte lekarstwo – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 września 2020 11:38

W Zaborzu kierowca zasnął za kierownicą i stracił panowanie nad samochodem. Przyczyną było prawdopodobnie zażyte wcześniej silne lekarstwo przeciwbólowe.

Do zdarzenia doszło minionej nocy na ulicy Zatorskiej, w rejonie skrzyżowania z Grojecką. 57-letni mieszkaniec gminy Oświęcim prowadził mercedesa. Nagle uderzył w latarnię, a następnie dachował w przydrożnym rowie. Interweniowały służby ratunkowe.

Kierowca doznał jedynie powierzchownych obrażeń ciała. Przyznał, że siadł za kierownicę po zażyciu leku, po którym prowadzenie pojazdów jest zabronione.

„Kierowcy, którzy z różnych względów muszą zażywać leki, powinni dokładnie zapoznać się z ulotką, która zawiera istotne informacje na temat działania leku, w tym skutków ubocznych. Zlekceważenie tej wskazówki może doprowadzić do tragedii” – przypomina aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa