Zasiłek chorobowy i ulgi dla przedsiębiorców w ZUS

Redakcja eFO  |   Fakty  |   23 stycznia 2023 12:33

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Oświęcimiu organizuje dyżur telefoniczny w sprawie zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia.

Dyżur odbędzie się we wtorek 24 stycznia w godzinach 10-12 pod numerem telefonu 691 458 952. Będzie można w jego trakcie dowiedzieć się, kto może ubiegać się o zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia, jakie dokumenty będą potrzebne i czy można je złożyć elektronicznie.

Tego samego dnia od 9 do 11 potrwa webinarium „Ulgi w opłacaniu składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą”. Szkolenie online będzie dostępne na platformie Weber. Można się na nie zapisać poprzez stronę internetową ZUS.

Z kolei w środę we wtorek 24 stycznia w godzinach 10-12 pod numerem telefonu 691 458 952. ekspert ZUS poinstruuje, jak założyć obowiązkowe konto PUE (Platforma Usług Elektronicznych) dla płatników składek.

„Od stycznia 2023 roku każdy płatnik składek musi mieć aktywne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W środę ekspert ZUS krok po kroku wytłumaczy jak założyć konto i jak z niego korzystać” – Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .