Zamknięty most na Sole w Łękach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 października 2019 15:39

Przez ponad rok kierowcy nie przejadą mostem na Sole w Łękach w ciągu drogi wojewódzkiej nr 949. Przeprawa przez rzekę jest remontowana.

Most na odcinku pomiędzy Tarniówką a Zasolem od dawna był w fatalnym stanie. W ostatnim czasie mogły korzystać z niego jedynie pojazdy o ograniczonym tonażu. Obowiązywał tam ruch wahadłowy i prędkość do 20 km na godz.

Tak było do dzisiaj. W piątek przed południem drogowcy zamknęli przeprawę mostową na Sole na drodze z Przeciszowa przez Polankę Wielką i Osiek do Jawiszowic. Rozpoczęła się gruntowna przebudowa mostu.

„Prace potrwają, jak planujemy, do października 2020 roku. Później potrzebne będzie jeszcze zdobycie stosownych zezwoleń na użytkowanie” – mówi Faktom Oświęcim Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Całą, licząca prawie 22 km drogę wojewódzką nr 949, kierowcy będą mogli ponownie pokonywać bez żadnych przeszkód od czwartego kwartału przyszłego roku.

 

Tymczasowa organizacja ruchu na czas remontu mostu w Łękach. Fot. ZDW

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa