Zakopower wstrzymał deszcz – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   24 września 2017

Było zimno, ale Holly Blue i Zakopower rozgrzali publiczność obecną na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Na czas koncertu zespołu w ramach Jesieni Oświęcimskiej nawet deszcz wstrzymał swoją aktywność.

Holly Blue

Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 roku przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta, muzyka i producenta znanego między innymi z grup Gutierez i The Marians.

Ich muzyka, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak swój własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiut z płytą Music Hal

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą „Music Hal” wydaną w 2005 roku. Kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych.

Przełomowy album Boso

2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego, albumu „Boso”. Tytułowy singiel zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później Album Boso zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała trzy nagrody Fryderyk 2012.

Jesień Oświęcimska

Dzisiaj trzeci dzień Jesieni Oświęcimskiej, część z zaplanowanych atrakcji przeniesionych jest z Rynku Głównego w Oświęcimiu do Oświęcimskiego Centrum Kultury.

W programie:

godz. 11-17 – targowisko staroci na wzgórzu zamkowym „Rzeczy z duszą”, bezpłatne zwiedzanie zamku – przeniesione do Muzeum Zamek w Oświęcimiu,
godz. 13-17 – Kuchnie świata – przeniesione do OCK,
godz. 13 – Niedziela z Muzyką Rozrywkową – przeniesiona do OCK,
godz. 15 – otwarcie wystawy rzeźby Remigiusza Dulki – przeniesione do Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Kuchnie Świata – Smaki Jesieni

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa