Zakończył się remont na drogach w Malcu – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   10 października 2019 14:26

Zakończyły się prace związane z przebudową odcinków dróg powiatowych w Malcu. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln złotych.

Pierwsze zadanie – przebudowa drogi powiatowej, czyli części ulic Stawowej i Świętojańskiej – wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Podbeskidzką pochłonęło blisko 1,33 mln zł. Inwestycja dofinansowana została z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 651,5 tys. zł, co stanowiło 50 proc. kosztów kwalifikowanych realizacji zadania. Pozostałe pieniądze, po połowie, pochodziły z budżetu powiatu oświęcimskiego i gminy Kęty.

Druga realizacja to przebudowa ulicy Podbeskidzkiej. Koszt tej inwestycji to 156 tys. zł – sfinansowane po połowie przez powiat oświęcimski i gminę Kęty.

„Na ogólny zakres robót budowlanych złożyło się wykonanie prac rozbiórkowych, zabezpieczenie infrastruktury technicznej, przebudowa jezdni, poboczy, ogrodzenia, budowa elementów odwodnienia, wykonanie chodnika, miejsc postojowych, zatok autobusowych, wykonanie oznakowania drogowego, w tym również montaż urządzenia BRD” – wylicza Kamilla Frysztacka z kęckiego magistratu.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa