Zadbaj o zwierzęta w czasie mrozów

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   27 lutego 2018

Siarczyste mrozy dają się we znaki nie tylko ludziom. Dla większości zwierząt trzymanych na zewnątrz to najtrudniejszy czas. W budach często jest słoma, ale przy zapowiadanych mrozach może to być za mało.

 

Nie bądźcie obojętni

“Nie bądźcie obojętni przechodząc obok podwórka, na którym widać, że pies trzymany jest na łańcuchu, albo w kojcu z nieocieploną budą, bądź bez niej” – alarmują inspektorzy z OTOZ Animals w Oświęcimiu.

Jak dodają, często na posesjach, przy budach trzymane są psy zupełnie do tego nie przystosowane, z krótką okrywą włosową. Dla takich psów tak mroźna zima to niejednokrotnie wyrok.

Zimą schronienia potrzebują również koty. Na wsi zawsze znajdzie się jakaś stodoła, czy inne pomieszczenie, w którym schronić może się kot, gorzej jest w mieście. Dlatego pamiętajmy, żeby nie zamykać wszystkich okien do piwnic.

Apelują o pomoc

Oświęcimski oddział Animalsów apeluje o pomoc. Osoby, które mogą na czas mrozów przygarnąć psa lub kota proszony jest o kontakt.

“To nie musi być wcale dom. Może być jakiekolwiek inne ciepłe i bezpieczne pomieszczenie” – informują inspektorzy – “Kotłownia, ciepła piwnica”.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa