Zabezpieczali ślady i odciski palców – FOTO

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   29 stycznia 2019 12:53

Zanim uczniowie z gminy Przeciszów wrócili po feriach do szkoły, zabezpieczali ślady i odciski palców. A wszystko dzięki technikowi kryminalistyki.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pojawił się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, która była organizatorem półkolonii dla dzieci. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” opowiedział młodym ludziom o służbie w policji i wynikających z niej ciekawostkach.

Technik przywiózł ze sobą tajemniczą walizeczkę, w której znajduje się wiele ciekawych i dziwnych na pierwszy rzut oka przedmiotów.

„Przedstawił dzieciom w jaki sposób na miejscu zdarzenia zabezpiecza różne rodzaje śladów i w jaki sposób zabezpieczone ślady są później wykorzystywane w wykrywaniu sprawców przestępstw. Następnie dzieci same zabezpieczały swoje odciski palców” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Technik przypomniał również uczestnikom półkolonii o konieczności stosowania zasad bezpieczeństwa w domu i na drodze. Przypomniał podstawowe reguły, które młodzi ludzie powinni na co dzień stosować, by nie stać się osobą poszkodowaną.

Po zajęciach dzieci wręczyły policjantowi dyplom z podziękowaniami za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa