Za marketami na łąkach powstanie nowa droga – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 czerwca 2021 17:17

W Oświęcimiu powstanie nowa droga, która połączy ulice Zaborską i Królowej Jadwigi. Inwestycje drogowe miasto prowadzi także na osiedlu Błonie.

Droga, która przebiegnie za Kauflandem będzie powstawała w cyklu trzyletnim. Całość ma kosztować 3,5 miliona złotych. 1,7 mln miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1,8 mln wyda z własnego budżetu. Przetarg jest w toku.

Nowa droga połączy ulice Zaborską i Królowej Jadwigi. Fot. Jola Wodniak

„Myślimy o nowych przestrzeniach miasta, które chcemy rozwijać. Stąd decyzja o budowie drogi, która stworzy możliwości dla rozwoju usług i budownictwa mieszkaniowego w rejonie łąk za Kauflandem” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Nowa droga połączy ulice Zaborską i Królowej Jadwigi. Fot. Jola Wodniak

Nowa droga połączy ulice Zaborską i Królowej Jadwigi. Fot. Jola Wodniak

Nowa droga połączy ulice Zaborską i Królowej Jadwigi. Fot. Jola Wodniak

Niebawem ruszą także przebudowy ulic na osiedlu Błonie. Drogowcy rozbudują ulicę Strzelecką i zbudują połączenie do ulicy Cichej przez ulicę Jesionową. Inwestycja będzie kosztować 2,1 mln zł. Prawie milion wyda na nią rząd. Prace rozpoczną się już w lipcu tego u, a zakończy w połowie przyszłego roku.

Ulica Strzelecka na osiedlu Błonie. Fot. Jola Wodniak

Ulicę Strzelecką czeka przebudowa. Fot. Jola Wodniak

„To będzie zupełnie nowa droga, która umożliwi lepszą komunikację osiedla Błonie z ulicą Konarskiego, otworzy też miejsca do budowy domów. Warto wykorzystać ten potencjał miasta, jakim są wolne przestrzenie, aby zagospodarować je pod kątem potrzeb mieszkańców” – stwierdza prezydent Chwierut.

Widok na ulice Cichą i Jesionową. Fot. Jola Wodniak

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .