Z siekierą na żonę

0 Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   7 grudnia 2017

67-latek groził swojej żonie siekierą. Ta wezwała pomoc. Okazało się, że przemoc fizyczna i psychiczna trwała w tym małżeństwie od dawna.

Oficer dyżurny Komisariatu w Kętach odebrał telefon od mieszkanki Bielan. 65-letnia kobieta  przerażonym głosem prosiła o pomoc, bowiem mąż groził jej siekierą. Ona sama zamknęła się w pokoju i zdołała zadzwonić na policję.

Natychmiastowa akcja

Patrol natychmiast wyruszył na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze wiedząc, że agresor ma przy sobie niebezpieczne narzędzie, zachowali wszelkie środki bezpieczeństwa podczas wejścia do domu. Będąc w środku bardzo szybko obezwładnili agresywnego mężczyznę. Następnie przewieźli go do Komendy Powiatowej w Oświęcimiu, gdzie trafił do policyjnej celi.

Znęcał się

Dochodzeniowcy z Kęt bardzo szybko ustalili, że agresja ze strony męża była w tym małżeństwie procesem długotrwałym. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili zatrzymanemu zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną, a także kierowania gróźb karalnych.

Policjanci wraz z prokuraturą rejonową w Oświęcimiu wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie agresora. Sąd przychylił się do tego wniosku. 67-latek kolejne trzy miesiące spędzi w jednym z krakowskich aresztów śledczych.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa