Z promilami i bez prawa jazdy za kierownicą

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 września 2020 11:02

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który prowadził samochód z promilami alkoholu w organizmie i na dodatek bez prawa jazdy.

Uwagę mundurowych z drogówki, którzy rankiem patrolowali drogę krajową nr 44, zwrócił jadący ulicą Chemików w Oświęcimiu fiat punto. Kierowca nie trzymał się toru jazdy i co chwilę jechał slalomem.

Funkcjonariusze natychmiast dali mężczyźnie znak do zatrzymania się. gdy podeszli do samochodu, poczuli intensywną woń alkoholu, wydobywająca się z wnętrza. Badanie stanu trzeźwości 31-letniego oświęcimianina wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Dodatkowo okazało się, że 31-latek nie ma prawa jazdy.

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia i poważne konsekwencje finansowe.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa