Wywrócony kajak na Sole przy silnym nurcie – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 czerwca 2020 09:08

Dwie dwójki kajakarzy wybrały się na spływ Sołą, gdy jej stan w Oświęcimiu zbliżał się już do alarmowego. Kajak się wywrócił. Mężczyzn udało się uratować.

Zdrowy rozsądek nie był domeną czterech mężczyzn, płynących w dwóch kajakach Sołą, której niebezpiecznie wartki nurt spowodowały obfite opady deszczu. W Bielanach jeden z kajaków się przewrócił, a kajakarze bez kapoków znaleźli się w wodzie.

Jednego nurt porwał, ale szczęśliwie poniósł go w kierunku krzewów, których pływak mógł się chwycić, by nurt nie porwał go dalej. Drugi z mężczyzn zdołał utrzymać się kajaka i wraz z nim wydostać się na brzeg.

Mężczyzna, który utknął w wodzie, trzymając się chaszczy, nie był w stanie sam wyjść z wody. Nie dały rady mu pomóc także osoby postronne. Na miejsce wyruszyły służby ratunkowe – trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielanach i jeden z OSP w Oświęcimiu oraz policja i pogotowie.

Drugi zastęp oświęcimskich druhów otrzymał polecenie monitorowania Soły przy moście w Oświęcimiu, gdyż strażacy nie wiedzieli, co stało się z pływakami z drugiego kajaka. Ostatecznie okazało się jednak, że bezpiecznie dotarli do Brzegu w Bielanach i przybyli na miejsce akcji ratowniczej.

Strażakom udało się wydostać jednego z kajakarzy zanim jeszcze na miejscu pojawiły się łódka i ponton. Odpowiednio zabezpieczony ratownik na linie doszedł do poszkodowanego i asekurowany przez kolegów pomógł mu wydostać się na brzeg.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa