Wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   24 maja 2020 15:20

Do końca czerwca w parku Zasole w Oświęcimiu można obejrzeć wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. to zbiór zdjęć wykonanych przez Lidię Foryciarz oraz Stanisława Jakubowskiego.

Wystawa przypomina pierwszą pielgrzymkę papieża do ojczyzny w czerwcu 1979 roku, podczas której odwiedził także Oświęcim.

„Dzień inauguracji tej wystawy nie był przypadkowy bo przypadł dokładnie w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły” – informuje Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

 

 

Przygotowana była w ubiegłym roku z inicjatywy Parafii św. Maksymilina Kolbego w Oświęcimiu w ramach obchodów 40. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Oświęcimiu i prezentowana wówczas na oświęcimskim rynku, przy Galerii Książki oraz przed kościołem parafii św. Maksymilina Kolbego.

„Postanowiliśmy przypomnieć te historyczne chwile, które z pewnością zapadły w pamięci oświęcimian na długo i są swoistym połączeniem naszego miasta z pontyfikatem Jana Pawła II” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa