Wyruszył w miasto rowerem bez hamulców

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 września 2020 14:04

16-letni rowerzysta zderzył się w Oświęcimiu z taksówką. Okazało się, że młody człowiek wyjechał na drogę publiczną rowerem bez hamulców.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Mayzla w Starym Mieście. Chwilę później na miejscu byli ratownicy medyczni patrol drogówki.

Policjanci ustalili, że nastolatek, jadąc na freestylowym rowerze, który konstrukcyjnie pozbawiony jest hamulców, zjechał z chodnika na jezdnię i uderzył w przejeżdżającą toyotę.

Rowerzysta trafił na szpitalny oddział ratunkowy oświęcimskiego szpitala. Lekarze stwierdzili u niego potłuczenia.

„Przypominamy rowerzystom, że po jezdni można się poruszać sprawnym rowerem posiadającym obowiązkowe wyposażenie. Apelujemy też do rodziców, aby dbając o bezpieczeństwo swoich pociech sprawdzili czy rowery, którymi się poruszają,  są sprawne i stosowne wyposażenie posiadają” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Obowiązkowe wyposażenie roweru:

– z przodu: co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej może być migające,
– z tyłu: co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, może być migające,
–  co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
– dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .