Wypadek kolumny rządowej. Jutro zapadnie wyrok – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   8 lipca 2020 12:50

Jutro zapadnie wyrok w sprawie wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu. Prokurator chce roku prac społecznych dla oskarżonego Sebastiana Kościelnika. Obrońca oczekuje uniewinnienia.

Jak przekonuje obrońca oskarżonego o spowodowanie wypadku Sebastiana Kościelniaka, rządowe pojazdy „stosowały piracki sposób jazdy”.

„Dla mnie dużym zaskoczeniem było niedopuszczenie mnie do czynności przesłuchania pani Szydło. Również dużym zaskoczeniem było dla mnie ujawnienie uszkodzonych materiałów dowodowych” – powiedział Władysław Pociej, obrońca Sebastiana Kościelnika.

„Samochody rządowe poruszające się tamtego dnia po tej ulicy nie miały statusu pojazdów uprzywilejowanych, były to zwykłe pojazdy generalnie stosujące piracki sposób jazdy” – ocenił Władysław Pociej.

Adwokat przypomniał, że w czasie procesu nie dopuszczono go do przesłuchania Beaty Szydło, a istotne dowody w sprawie uległy zniszczeniu. Chodzi o płytę z nagraniem z monitoringu, na której znajdował się film, dokumentujący przejazd kolumny ówczesnej premier.

Biegli stwierdzili, że nośnik został uszkodzony mechanicznie i nie da się odzyskać zapisanych na nim danych.

„Uszkodzenie, w moim odczuciu, było celowe. Nie widziałem płyty uszkodzonej w ten sposób w żadnym innym przypadku” – przyznał mecenas Pociej.

 

 

 

Zobacz również:

Kończy się proces w sprawie wypadku Beaty Szydło – FILM

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa