Wynajmujesz mieszkanie? Zobacz, jaki Internet wybrać

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   16 lutego 2018 06:06
Dostęp do Internetu jest dzisiaj niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania. Z sieci korzystamy wszak nie tylko w naszych telefonach czy tabletach, ale również – a może przede wszystkimw komputerach, a także telewizorach z technologią Smart TV. Zastanawiasz się, na jaką ofertę Internetu się zdecydować? Oto, na co warto postawić, jeśli wynajmujesz mieszkanie.

Gdy wynajmujesz mieszkanie, oznacza to, że będziesz w nim przebywać wyłącznie przez określony czas. Może to być kilka lat, ale także kilka miesięcy czy rok. Okres wynajmu jest jednym z najważniejszych czynników, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, dobierając ofertę Internetu.

Czy Internet mobilny w komórce wystarczy?

Internet w telefonie komórkowym jest dzisiaj standardem – podobnie jak funkcja routera, którą oferuje większość smartfonów. Wynajmując mieszkanie, możesz więc zastanawiać się nad tym, czy sam dostęp do sieci z telefonu nie wystarczy. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta: raczej nie. Dlaczego?

Limit danych

W większości planów abonamentowych czy na kartę obowiązują Cię limity pobranych danych – np. 10 czy 15 GB miesięcznie. Na potrzeby komórkowe to zupełnie wystarczająca ilość. Jeżeli jednak zechcesz używać sieci w warunkach domowych i np. korzystać ze streamingu, grać online czy słuchać muzyki – szybko wyczerpiesz dostępne dane.

Prędkość przesyłu danych

Choć routery w smartfonach są nowoczesne, nie zapewniają aż tak efektywnego przesyłu danych jak standardowe routery mobilne.

Zbyt duże obciążenie telefonu

Włączenie routera bardzo szybko drenuje baterię telefonu, a korzystanie z niego w tym czasie może być utrudnione.

Co zatem, jeśli nie Internet mobilny w komórce?

Internet: mobilny czy stacjonarny?

Skoro Internet z komórki to opcja do odrzucenia, przyjrzyjmy się innym rozwiązaniom. Pozostają Ci dwa.

Po pierwsze, „kablowy” Internet stacjonarny – zazwyczaj zapewniający bardzo dobrą prędkość przesyłu danych i dobrą cenę. Problemem może być jednak czas trwania umowy – większość operatorów wymaga podpisania jej na okres co najmniej 24 miesięcy. Ty zaś nie zawsze jesteś pewien, że będziesz mieszkał w danym lokalu przez tak długi czas. Pamiętaj, że rozwiązanie takiej umowy przed terminem najczęściej może skutkować koniecznością zapłaty wysokiej kary umownej.

Po drugie – Internet mobilny, ale nie ten dostępny w komórce, a dodatkowy i niezależny. Aby zadziałał, potrzebujesz specjalnego routera lub modemu mobilnego w odpowiedniej technologii. Możesz go otrzymać w ramach umowy od operatora komórkowego, na którego ofertę się zdecydujesz. A jaką ofertę wybrać? Zasadniczo, do wyboru masz:

Internet na abonament – co oznacza, że zobowiązujesz się uiszczania do regularnych, comiesięcznych, płatności (z routerem – na 24 miesiące), ale różnica jest taka, że Internet możesz zabrać ze sobą – np. gdy przeprowadzisz się w inne miejsce,

Internet na kartę – działa podobnie jak telefon na kartę, a więc po doładowaniu otrzymujesz adekwatną ilość gigabajtów do wykorzystania na określony czas (np. w Play, po doładowaniu za 100 zł w serwisie online otrzymujesz aż 72 GB, które możesz wykorzystać przez 120 dni).

Możesz również skorzystać z tzw. taryfy elastycznej – oferowanej obecnie przez Play. Wyróżnia się ona krótką umową oraz sprawia, że gdy nie korzystasz z Sieci – po prostu nie płacisz za dostęp.

Podsumowując, brak długoterminowych zobowiązań i przenośny charakter Internetu to te cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli wynajmujesz mieszkanie i chcesz wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Dlatego najlepszą opcją dla Ciebie będzie Internet mobilny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa