Wynajem samochodów – uważaj na limit kilometrów

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   26 marca 2020 11:02

Wypożyczenie samochodu sprawdzi się na wakacje, podróż służbową lub na ważne wydarzenie. Jeśli chcesz skorzystać z wynajmu, sprawdź, czy oferta ma limit kilometrów.

Na czym polega limit kilometrów przy wynajmie samochodu?

Limit kilometrów to ograniczenie dotyczące wypożyczonego samochodu, które określa maksymalną liczbę przejechanych kilometrów podczas doby. Za przekroczenie limitu wypożyczalnia samochodowa nalicza dodatkową opłatę. Tego rodzaju ograniczenie ma na celu zmniejszenie ryzyka nadmiernej eksploatacji samochodu, a tym samym jego szybszego zużycia. Najczęściej limit kilometrów ustalany jest na poziomie około 200-400 km dziennie w zależności od klasy samochodu. Przy wynajmie średnioterminowym stosuje się także miesięczne limity kilometrów, na przykład 3000-6000 km na miesiąc.

Ile kosztuje przekroczenie limitu kilometrów?

Koszt związany z przekroczeniem limitu kilometrów, gdy wybierany jest wynajem samochodów w Katowicach – fct24.pl jest zależny przede wszystkim od wypożyczonego samochodu, a także od liczby kilometrów ponad limit. Najczęściej jest to koszt kilkudziesięciu groszy za każdy kilometr ponad normą, zatem za przejechanie kilkudziesięciu kilometrów dodatkowo trzeba będzie zapłacić zwykle 10-40 złotych. Dokładne informacje związane z kosztami przekroczenia progu kilometrów można znaleźć w cennikach wypożyczalni samochodowych.

Czy możliwy jest wynajem samochodów bez limitu kilometrów?

Tak, jest to możliwe. Wybrane wypożyczalni samochodowe oferują swoim klientom wynajem samochodów bez limitu kilometrów. O czym trzeba wtedy pamiętać? Samochody wypożyczane bez progu kilometrów najczęściej są droższe niż te, na które nałożony jest limit. Różnica cenowa wynosi najczęściej około 20-50 złotych w zależności od wybranej klasy samochodu. Wypożyczone auto bez limitu kilometrów pozwala na przejechanie każdej trasy bez obawy o dodatkową opłatę za przekroczenie limitu. Jeśli jednak nie planujemy dalekich podróży ponad pułap kilometrów określony przez wypożyczalnię, wtedy lepiej zdecydować się na tańszą ofertę z limitem.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa