Wymusił pierwszeństwo. Motocyklista w ciężkim stanie – FILM, FOTO

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 lipca 2019 20:27

82-letni kierowca zajechał drogę motocyklowi. 27-letni motocyklista w ciężkim stanie trafił śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Ruch odbywa się wahadłowo.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 17 na ulicy Krakowskiej w Zatorze, w ciągu drogi krajowej nr 44. Policjanci z oświęcimskiej drogówki wstępnie ustalili okoliczności tego poważnego zdarzenia.

Jak poinformowała nas młodsza aspirant Ilona Domagała z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, 82-letni mieszkaniec Zatora skręcał volkswagenem golfem w lewo w kierunku Smolic.

„Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka motocyklem honda 27-latkowi z gminy Oświęcim” – relacjonuje policjantka.

Samochód i jednoślad zderzyły się. 27-letni motocyklista doznał poważnego urazu głowy. Przybyły na miejsce wypadku zespół ratownictwa medycznego wezwał do rannego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego załoga zabrała pacjenta do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych.

Na skrzyżowaniu, gdzie doszło do zdarzenia, wciąż pracują policjanci. Dlatego też na drodze krajowej w tym miejscu obowiązuje ruch wahadłowy (stan na godz. 20).

 

Komentarze
  • 21 lipca 2019 09:27

    zyjeimysle

    Wymuszenie, to jedna z hipotez. Druga: czy aby ścigacz nie poruszał się niczym samolot na starcie? To też trzeba ustalić. Tak więc może okazać się, że jest dwóch sprawców tej jatki. Jadąc 50 km/h nie rozwala się jak mucha na masce auta.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa