Wymiana pieców ważniejsza od energii jądrowej – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   5 listopada 2019 18:05

Ważniejsza od energii jądrowej jest dla środowiska sprawa wymiany pieców węglowych na gazowe oraz, w przyszłości, postawienie na urządzenia fotowoltaiczne.

Kilkanaście dni temu media obiegła informacja o zamiarze postawienia pierwszego w Polsce reaktora atomowego. Porozumienie w tej sprawie z GE Hitachi Nuclear Energy podpisał Michał Sołowow, właściciel grupy Synthos.

Reaktor, jeśli powstanie, posłuży właśnie firmie chemicznej. Jego moc, planowana na 300 megawatów, mogłaby zaopatrzyć w energię elektryczną miasto, liczące około 150 tysięcy mieszkańców, czyli mniej więcej tyle, ile zamieszkuje powiat oświęcimski.

Zapytaliśmy Marcina Niedzielę, starostę oświęcimskiego, czy ma wizję powiatu zasilanego w prąd z atomu.

Zobacz również:

Elektrownia jądrowa w Oświęcimiu? – WIDEO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa