Wybuch wstrząsnął częścią powiatu

Redakcja eFO  |   Fakty  |   14 stycznia 2021 12:05

Około godziny 11.30 wybuch wstrząsnął częścią powiatu oświęcimskiego i zaniepokoił wielu mieszkańców. Doszło do niego w sąsiednim Bieruniu.

Przed południem z redakcją Faktów Oświęcim zaczęli kontaktować się czytelnicy, którzy mówili o wybuchu i towarzyszącym mu silnym wstrząsie.

„W siedzibie mojej firmy otworzyły i zatrzasnęły się drzwi, a żona, która akurat była w domu wystraszyła się, czy to przypadkiem nie eksplodowała nasza butla gazowa” – mówi jeden z czytelników, który zadzwonił do eFO.

Kolejne informacje napływały między innymi na nasz Fanpage na Facebooku:

W Porębie Wielkiej też było bardzo czuć, ale bardziej wybuch niż wstrząs

Brzeszcze nie dość, że głośno to w dodatku tak mocno ze az butelka z woda spadła z komody

Zasole Bielańskie: Uchylone drzwi do łazienki stuknęły wyraźnie, mąż stwierdził że to chyba śnieg z dachu spadał. A jednak NIE

Ustaliliśmy, że do wybuchu doszło na terenie firmy w Bieruniu, zajmującej się produkcją między innymi materiałów wybuchowych dla kopalń. Właścicielem firmy jest spółka KGHM Polska Miedź.

Na miejsce wyruszyły służby ratunkowe, które nie wykluczają ofiar.

Akcja ratownicza trwa

 

Czuliście przed chwilą wstrząs? Jeśli tak – gdzie?

Posted by Fakty Oświęcim on Thursday, January 14, 2021

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.