Wybuch w Oświęcimiu. Ogień i dym nad firmą Synthos – FILMY, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   7 stycznia 2021 19:02

Kilka minut temu na terenie firmy chemicznej Synthos doszło do wybuchu. Z daleka widać ogień i dym. Informację otrzymaliśmy od mieszkańców Oświęcimia.

Z bardzo wstępnych ustaleń dokonanych przez redakcje eFO wynika, że mogło dojść do wybuchu zbiornika, zlokalizowanego przy zakładowej ulicy, oznaczonej literą E. Na miejsce wyjechały służby ratownicze.

Aktualizacja

Policjanci z ruchu drogowego wyłączyli ulicę Unii Europejskiej by ułatwić dojazd na miejsce służbom.

„Około godz. 18:46 nastąpił zapłon w urządzeniu oczyszczania powietrza z instalacji do produkcji kauczuku. Sytuacja jest opanowana, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Nie nastąpiła nadmiarowa emisja do atmosfery oraz do wód, ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu. O dalszym postępowaniu związanym z zaistniałym zdarzeniem będziemy informowali na bieżąco” – informuje firma.

„Aktualnie nie ma informacji, aby jakiś pracownik firmy został ranny” – informuje o godz. 20.25 Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu.

 

 

Film: Michał Głąb:

 

 

 

 

 

Aktualizacja:

Akcja gaśnicza w Synthosie zakończona po 10 godzinach – FILMY, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.