Wybrali zastępców i podziękowali byłemu przewodniczącemu – FILM

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   21 listopada 2018

Rajcy z gminy Oświęcim wybrali prezydium rady. Pożegnali natomiast Piotra Śreniawskiego, dotychczasowego przewodniczącego, który dostał się do rady powiatu.

O wyborze Bernardyny Bryzek na stanowisko sternika Rady Gminy Oświęcim informowaliśmy na łamach eFO kilkadziesiąt minut po wyborze, którego radni dokonali na sesji inaugurującej kadencję 2018-2023.

Po wyborze przewodniczącej, pierwszej kobiety pełniącej tę funkcję, rajcy przystąpili do wyboru wiceprzewodniczących. Zostali nimi Sławomir Domżał i Jacek Mydlarz.

Po wyborach prezydium rady Bernardyna Bryzek, Sławomir Domżał, Jacek Mydlarz, Mirosław Smolarek, nowy wójt i Bartłomiej Bąk, zastępca byłego wójta, podziękowali za pracę w Radzie Gminy Oświęcim Piotrowi Śreniawskiemu.

Piotr Śreniawski był radnym gminnym od 1998 roku. Przez dwie ostatnie kadencje, 2010-2014 i 2014-2018, był przewodniczącym rady. W tegorocznych wyborach samorządowych postanowił kandydować do Rady Powiatu w Oświęcimiu z listy komitetu KOS 2018.

Śreniawski dostał się do rady powiatu i zdecydował się sprawować mandat radnego w koalicji zawiązanej przez komitety Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Porozumienie Samorządowe Powiatu i Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018.

Na pierwszej sesji, zwołanej na piątek na godzinę 14, Piotr Śreniawski może zostać wybrany na stanowisko jednego z dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Oświęcimiu.

 

Piotr Śreniawski, Jacek Mydlarz, Bernardyna Bryzek i Sławomir Domżał. Screen Paweł Wodniak

Zobacz również:

Pierwsza kobieta na czele Rady Gminy Oświęcim – FILM

Gdyby mi się w głowie poprzewracało, Tadeusz dzwoń do mnie – FILM, FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .Archiwa