Wtorkowy wysyp kolizji drogowych

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 sierpnia 2019 17:45

We wtorek na drogach powiatu oświęcimskiego niektórzy kierowcy nie zauważyli zmiany warunków pogodowych i spowodowali dziewięć kolizji drogowych.

„Ich powodem było nieprzestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, nieuwaga i roztargnienie. Niestety wiele osób zapomniało o zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Godz. 5.40

Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 948 i 949 na Tarniówce zderzyły się dwa chevrolety. Mieszkanka gminy Przeciszów swoim sparkiem wymusiła pierwszeństwo na aveo, za kierownicą którego siedział kierowca z Głębowic.

Godz. 8.00

Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicy Krakowskiej w Bulowicach, czyli w ciągu drogi krajowej nr 52, łączącej Bielsko-Białą z Krakowem. Tuz przed przejazdem kolejowym volkswagen polo, kierowany przez mieszkańca Osieka, najechał na tył skody fabia, prowadzonej prze miejscowego kierowcę.

Godz. 9.20

Na ulicy Beskidzkiej w Grojcu mieszkający w gminie Kęty mężczyzna najechał dostawczym renaultem na tył fiata, za kierownicą którego siedział brzeszczanin.

Godz. 9.35

Nieuważne wyprzedzanie było przyczyną zderzenia na ulicy Orląt Lwowskich w Oświęcimiu. W tym przypadku fiat bravo uderzył w daewoo. Pierwszym kierował mieszkaniec gminy Oświęcim, a drugim – miasta Oświęcim.

Godz. 10.25

Kierowca z Mszany zbyt szybko jechał fiatem ducato przez Nową Wieś. Na ulicy Rokicie stracił panowanie nad kierownicą i na zakręcie wypadł z drogi. Następnie uderzył w ogrodzenie posesji.

Godz. 12.00

Na parkingu przy ulicy Obozowej w Oświęcimiu miejscowy kierowca hyundaia uszkodził zaparkowanego fiata 500, należącego do kobiety z Nowej Wsi.

Godz. 13.15

Także w Oświęcimiu i także na parkingu, ale tym razem w międzynarodowej obsadzie. Na ulicy Leszczyńskiej Hiszpan manewrując volkswagenem, podczas cofania zahaczył zaparkowaną toyotę.

Godz. 13.20

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyna kolizji na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kraszewskiego w Chełmku. Chełmkowianka wyjeżdżała chevroletem z drogi podporządkowanej na główną. Wymusiła pierwszeństwo na fiacie panda, prowadzonym przez mężczyznę z Katowic.

Godz. 18.30

Ostatnią kolizję wtorkowego wysypu nazwaliśmy dzisiaj rano na łamach eFO sąsiedzką. Przypomnijmy, że na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach volkswagen caddy najechał na tył mercedesa. Oba samochody prowadzili mieszkańcy Rajska.

Mandaty i punkty

Sprawcy kolizji dostali mandaty i punkty karne. Policjanci, którzy ich ukarali, kolejny raz apelują o rozwagę, zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych.

„Przypominamy też, że nawierzchnia drogi w czasie deszczu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg” – powtarza kolejny raz, niczym mantrę, Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej komendy policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa