Wszedł na przejście na czerwonym świetle. Potrącił go samochód

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 maja 2022 10:54

Samochód potrącił pijanego 42-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię, choć na sygnalizatorze widniało czerwone światło.

Wypadek wydarzył się w czwartkowy wieczór na ulicy Dąbrowskiego w Starym Mieście Oświęcimiu. 70-letni oświęcimianin na przejściu dla pieszych potrącił mazdą 42-latka, także miejscowego.

„Z relacji innych osób oczekujących przed wynika, że mężczyzna wszedł na jezdnię pomimo tego, że sygnalizator wskazywał światło czerwone” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Pieszy był pijany. Alkotester pokazał dwa promile w wydychanym przez niego powietrzu. Zespół ratownictwa medycznego udzielił 42-latkowi pomocy i przetransportował go na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego ustalą kryminalni z KPP.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .