Wspomnienie Wszystkich Świętych. Odeszli w tym roku…

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 listopada 2020 15:07

Dzisiaj dzień Wszystkich Świętych. Zupełnie inny, niż dotychczasowe. Wspominamy osoby, o których odejściu w tym roku pisaliśmy na łamach Faktów Oświęcim.

Krzysztof Duch

Pracował między innymi w Przeboju Wolbrom, Górniku Libiąż,  Fabloku Chrzanów, KS Olkusz, MKS Alwernia, MKS Trzebinia – Siersza, Nadwiślaninem Gromiec i w Orle Balin.

Andrzej Matusiak

Był zawodnikiem i działaczem Towarzystwa Sportowego Hejnał Kęty. Odszedł w wieku 74 lat.

Stanisław Płonka

Zawodnik, działacz i przez wiele lat prezes klubu Przeciszovia Przeciszów. Miał 79 lat.

Stanisław Łękawa

Uczył przedmiotów elektrycznych młodzież, zdobywającą wiedzę w Powiatowym Zespole nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach. Wiele lat kierował tą placówką.

Tadeusz Kuś

Tworzył oświęcimskie struktury Komitetu Obrony Demokracji. Był społecznikiem, walczącym, by w Polsce prawo znaczyło prawo, a sprawiedliwość – sprawiedliwość. Nie dożył 60. urodzin.

Kazimierz Kucz

Były żołnierz Wojska Polskiego w stopniu sierżanta. Zasiadał w kęckim kole Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Miał 95 lat.

Mariusz Zemlik 

Reprezentował Górnik na boisku jako piłkarz. Później przez wiele lat zajmował się boiskiem i obiektami klubu z Brzeszcz jako gospodarz. Miał 53 lata.

Andrzej Włodarczyk 

Działacz i sympatyk Górnika Brzeszcze. Przez wiele lat w różny sposób wspierał klub z Brzeszcz.

Sławomir Kurzak

Nauczył tańca towarzyskiego tysiące mieszkańców Oświęcimia. Tancerze ćwiczący pod jego okiem odnosili liczne sukcesy na turniejach tanecznych. Odszedł w wieku 66 lat.

Dariusz Fuglewicz

Wielki miłośnik turystyki rowerowej. Prezes Oświęcimskiego Stowarzyszenia Miłośników Bezpiecznej Jazdy MotoGalicja. Propagator zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przegrał walkę z chorobą w wieku 54 lat.

Piotr Adamus

Był zawodnikiem i współtwórcą wielu sukcesów piłkarskiej drużyny Niwa Nowa Wieś. Miał 34 lata.

Władysław Zawadzki

Brzeszczański samorządowiec i społecznik, wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Inicjował i organizował wiele imprez kulturalnych. Wielokrotnie był komandorem rodzinnych rajdów rowerowych w gminie Brzeszcze. Odszedł w wieku 63 lat.

Zygmunt Niedziela

Przez 15 lat wychodził na murawę z piłkarska drużyna Hejnału Kęty. Po zakończeniu piłkarskiej przygody, pozostawał ze swoim klubem jako wierny kibic. Dożył 67 lat.

Piotr Flisek

Były zawodnik Hejnału Kęty i stały bywalec meczów Teamu Sportu Hejnału. Miał 62 lata.

Grażyna Korczyk

Towarzyszyła dzieciom, stawiającym pierwsze kroki w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. Po latach pracy nauczycielskiej objęła funkcje dyrektora tej placówki. Miała 60 lat.

Henryk Snadny

Był wychowankiem piłkarskiej Unii Oświęcim. Grał też na Śląsku. Jako trener pracował z seniorami macierzystego klubu oraz z dziećmi i młodzieżą Soły Oświęcim. Pracował w LSK Rajsko i Zaborzance Zaborze. Organizował zimową i letnią ligę amatorską dla młodych piłkarzy. Odszedł w wieku 68 lat.

Franio Irzyk

Wielki Wojownik w nierównej walce z podstępnym przeciwnikiem. Franio zachorował na glejaka mózgu. W pomoc chłopcu, który dzielnie znosił terapię, i jego rodzinie, właczyły się tysiące osób. Franuś zasnął na ziemskim padole, by zasilić grono Bożych Aniołów w wieku zaledwie ośmiu lat.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.