Wreszcie „nówka” u strażaków z Dworów Drugich – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 listopada 2019 15:08

Ochotnicza Straż Pożarna w Dworach II dysponowała do tej pory blisko 40-letnim starem. Wczoraj dotarła do nich „nówka” – wóz bojowy opel movano.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy ma ponad tysiąclitrowy zbiornik na substancje gaśnicze i wysokociśnieniowy agregat. Posiada maszt oświetleniowy, wciągarkę i pompy oraz linię szybkiego natarcia, pozwalającą na podjęcie akcji gaśniczej natychmiast po przybyciu na miejsce zdarzenia.

„Najważniejsze, że to jest rocznik 2019. Odkąd istnieje nasza jednostka, nigdy nie mieliśmy nowego samochodu. Nawet wóz konny, który dostaliśmy w 1957 roku, też był stary. A teraz wreszcie nówka” – mówi „Oświęcimskiej Gminie” Jarosław w Krząkała, skarbnik OSP w Dworach Drugich.

Nowy wóz bojowy kosztował 220 tysięcy złotych. Na jego zakup 180 tys. zł wyłożył z samorządowego budżetu Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim. 30 tys. zł. dodało starostwo. Brakująca kwotę pokryła dworska straż, a także firmy Chemont i Kolsam.

„Nasza jednostka liczy 47 członków. Mamy 14 przeszkolonych, w pełni gotowych do wyjazdów ratowników. W młodzieżowych drużynach pożarniczych jest 16 osób, a narybek rośnie” – ocenił Marcin Kubica, naczelnik OSP Dwory Drugie.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa