Woził uczniów, a nie miał ważnego przeglądu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 marca 2018 08:30

Policjanci i urzędnicy ze starostwa przeprowadzili akcję „Gimbus”. Zatrzymali m.in. kierowcę, który woził uczniów do i ze szkół, a nie miał ważnego przeglądu.

Kontrolom podlegały autobusy i busy, transportujące uczniów. Przeprowadzili je funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

W sumie mundurowi w białych czapkach pokazali policyjnego lizaka 22 kierowcom. W niemal 30 procentach przypadków wykryli nieprawidłowości, dotyczące głównie stanu technicznego pojazdów.

Kontrolujący sprawdzali trzeźwość kierowców, sposób przewożenia osób, przestrzeganie przez prowadzących norm czasu pracy i stan techniczny pojazdów, a także dokumentację uprawniającą do przewożenia ludzi.

„Efektem działań było ujawnienie siedmiu wykroczeń, w tym usterkę układu hamulcowego, wyciek płynów eksploatacyjnych, skorodowane nadwozie, zużyte ogumienie, pękniętą szybę, brak tabliczki informującej o przewozie dzieci i niesprawny klakson” wylicza aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jeden z samochodów nie miał ważnych badań technicznych. Trzej kierowcy dostali mandaty i punkty karne. W pozostałych trzech przypadkach interwencja zakończyła się pouczeniem.

„Powyższe działania mają na celu zdyscyplinowanie przewoźników i kierowców, co bezpośrednio przełoży się na znaczną poprawę bezpieczeństwa młodych mieszkańców naszego powiatu przewożonych do szkół” – dodaje Małgorzata Jurecka

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa